Termokoksne

Termokoksne

Videi draudzīgs un ilgmūžīgs materiāls

KAS IR TERMOKOKSNE

Termiskās apstrādes procesā 180-220°C no koksnes tiek izvadītas organiskās vielas, tajā skaitā sveķi, mainās koksnes fizikālās īpašības, bet materiāls saglabājas videi draudzīgs. Termoapstrādes pamatā ir augstas temperatūras un ūdens tvaiku iedarbība uz kokmateriālu, tādējādi ļaujot izvairīties no ķīmiskās apstrādes. Termēts koks kļūst izturīgāks pret apkārtējās vides ietekmi, kā parastais kokmateriāls.
Termokoksnes izstrādājumi tiek izmantoti bez ierobežojumiem, jebkuros klimatiskajos apstākļos. Termiskā apstrāde uzlabo un izceļ dabīgā koka skaistumu un padara to pievilcīgāku un augstvērtīgāku. Ar termokoksnes parādīšanos tirgū, Jums vairs nav jāmeklē kompromiss starp “dabisku” un “uzticamu”, “praktisku” un “skaistu” materiālu.

about us

Termokoksnes galvenās iezīmes

pirts

Stabilitāte

Termoapstrāde maina koksnes šūnu uzbūvi un materiāla struktūru, tāpēc tās izmēri nemainās ārējās vides temperatūras svārstību un mitruma ietekmē. Termiski apstrādātai koksnei ievērojami samazināts radiālā un tangenciālā briešana. Termokoks absorbē mitrumu ļoti minimāli, aptuveni 6 reizes mazāk kā neapstrādāts koks. Īpaši svarīgi tas ir dažādās konstrukcijās - šuves nepalielinās, savienojumi nedeformējas, plakne saglabā ģeometriju.

kempingi

Izturība

Pēc termiskās apstrādes koksnē praktiski nepaliek dzīvās barības vielas, kas nepieciešamas sēnīšu infekcijām un citiem koksni bojājošiem patogēniem, tāpēc termokoksne nepūst arī tad, ja to izmanto augsta mitruma apstākļos.

konstruktors

Zema siltumvadītspēja

Koksnes fizikālo un ķīmisko īpašību izmaiņas ietekmē siltumvadītspēju – termokoksnē siltumvadītspēja ir par 20-25% zemāka, nekā tās pašas sugas neapstrādātai koksnei. Praksē tas nozīmē, piemēram, ka termokoka būve labāk saglabā siltumu. Šī iemesla dēļ, termokoksne ir ideāli piemērots materiāls pirtīm un saunām.

Pirts telpu izbuve

Drošība un izskats

Droša ekspluatācijā – tā ir ne tikai dabiska un videi draudzīga, bet arī ekoloģiski tīra koksne. Termālās apstrādes procesā tiek izvadīti arī sveķi, tāpēc termokoksne ir laba izvēle iekšējā apdarē, kā arī pielietošanai pirtīs un saunās. Papildus tam, koksne iegūst arī augstvērtīgu brūnu nokrāsu, kuras tonis ir atkarīgs no koka sugas un termiskās apstrādes temperatūras.

Termokoksnes ekspluatācija

Termokoksnes izmantošanas iespējas ir ļoti plašas - fasādēm, iekšas apdarei, terasēm, grīdām, dārza mēbelēm, pirtīm, lapenēm u.c. Lai termokoksne kalpotu ilgi, to, tāpat kā parastu koku, nepieciešams apstrādāt. Jāņem vērā, ka ne visi apstrādes līdzekļi ir piemēroti termokoksnei. Tāpat kā, termokoksne pēc apstrādes vāji uzņem mitrumu, arī krāsas un beices nespēj iespiesties termokoksnes struktūrā. Kas nozīmē, ka jāseko līdzi UV staru ietekmei uz apstrādāto virsmu un jāatjauno pārklājums pēc nepieciešamības.

about us

Ko mēs piedāvājam:

pirts

Mucveida pirtiņas

Pirtiņas ar mucas konstrukciju! Ar lielisku gaisa cirkulāciju, ērtu uzstādīšanu un pieņemamām izmaksām.

kempingi

Mucveida kempingi

Uz mucas konstrukcijas balstīts koncepts kempinga mājiņai, ja vēlaties, lai Jūsu namiņš atšķiras no pārējiem.

kempingi

Karkasa pirtis un kempingi

Tradicionālas un modernas karkasa konstrukcijas pirtiņas, kempinga mājiņas un vasaras mājas ar individuālu pieeju un gaumīgu dizainu. Karkasa konstrukcija ļauj veikt plašas modifikācijas un dod iespēju personalizēt produktu ikvienai vēlmei.

konstruktors

Pirts konstruktori

Uz DIY principa balstīti pirts modeļi, sagatavots komplekts, dodot iespēju Tev pašam salikt savu pirti.

Pirts telpu izbuve

Pirts telpu izbūve

Ja nepieciešams izbūvēt pirts telpu Jūsu īpašumā esošās telpās, varam palīdzēt.

Pirts tehniska apkope

Pirts tehniskā apkope un specprojekti

Piedāvājam palīdzēt atjaunot Jūsu pirti, vai pirts aprīkojumu, kā arī izstrādāt speciālu projektu tieši Jūsu vēlmēm.